BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

MEVLÜDÜ ŞERİF

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
07:00   MAİDETÜR-RAHMAN
08:00   HAYIRLI SABAHLAR
09:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
10:00   NURDAN KALBE
11:00   AYDINLIĞA DOĞRU
12:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
13:00   13 HABER
14:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
15:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
15:30   KURAN MEALLİ
16:00   AYDINLIĞA DOĞRU T.
17:00   AQÎDA ÎSLAMÊ
18:00   KURAN MEALLİ
19:00   ANA HABER
20:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
21:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
22:00   AQÎDA ÎSLAMÊ(kürtçe) T.
23:00   ANA HABER T.
00:00   KURAN ZİYAFETİ
01:00   KURAN ZİYAFETİ
02:00   KURAN ZİYAFETİ
03:00   KURAN ZİYAFETİ
04:00   KURAN ZİYAFETİ
05:00   KURAN ZİYAFETİ
06:00   KURAN ZİYAFETİ
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Andolsun ki, biz size Hakkı getirdik. Fakat çoğunuz Haktan hoşlanmıyorsunuz." (Zuhruf - 78)

Hadis-i Şerif

Ümmetimin kıyâmet gününde dünyada aldıkları abdest eserlerinden yüzleri, elleri ve ayakları nûrlu yani parlak insanlar olarak çağırılırlar. O halde içinizden bu parlaklığı daha ziyâde uzatmaya kimin gücü yeterse yapsın. [Buhari]

Siirt Hava Durumu
SIIRT
Bozuk anjiyo cihazı hastanın hayatına mal oluyordu
Kalp krizi geçirmesi sonucu Siirt Devlet Hastanesine kaldırılan, ancak anjiyo cihazının bozuk olması nedeniyle ameliyata alınamayan bir hasta, ölümden döndü. Hastane yönetimi ise cihazın bozuk olduğunu doğruladı.
Kalp krizi geçirmesi sonucu Siirt Devlet Hastanesine kaldırılan Fethullah Arık, anjiyo cihazının bozuk olması nedeniyle ameliyata alınamayınca ölümden döndü. Konuyla ilgili açıklama yapan hastane yönetimi ise cihazın bozuk olduğunu doğruladı.

Edinilen bilgilere göre dün gece saat 23.00 sıralarında 68 yaşındaki Fethullah Arık, evinde olduğu sırada rahatsızlandı. Arık bunun üzerine yakınları tarafından Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Doktorların muayenesi sonucunda "kalp krizi" geçirdiği anlaşılan Arık'a anjiyo yapılması gerektiği belirlendi ancak hastanedeki anjiyo cihazının bir haftadır bozuk olması nedeniyle ameliyat gerçekleştirilemedi.

İLKHA'nın telefonla ulaştığı Fethullah Arık’ın oğlu Necip Arık, yaşanan ihmale tepki gösterdi.

Yalova'da olduğu sırada, gece saatlerinde rahatsızlandığı haberini aldığı babasının, kuzenleri tarafından hastaneye kaldırıldığını söyleyen Arık, şunları söyledi:

"Hastaneye vardıklarında doktorların muayenesi sonucunda kalp krizi geçirdiği anlaşılıyor ve kalp damarlarının yüzde yüzü kapalı olduğu için acilen anjiyo olması gerekiyor ama ne var ki anjiyo makinası bir haftadır arızalı olduğu için müdahale edemiyorlar. Saat 02.00'ye kadar hastanede kalan ve iki kez kalbi duran babam, doktorların müdahalesi sonucunda tekrar hayata geri döndürülüyor. Babamı alıp Batman'daki bir hastaneye götürmek istiyorlar fakat doktorlar risk almıyorlar. Bir iğneden bahsediyorlar; bu iğneyi vurmamız durumunda beyin kanaması geçirme riski olduğunu söylüyorlar. Teyzemin çocukları ne yapacaklarını bilemiyorlar. Ya anjiyo olacak, oda arızalı, yâda ölecek. Doktorlarda, biz risk almıyoruz, diyorlar. Teyzemin çocuklarına bütün sorumluluğu aldıklarına dair bir kâğıt imzalıyorlar ve yolluyorlar. Teyzemin çocukları onu alıp Batman'daki bir hastaneye götürüyorlar."

"Bir şehirde anjiyo makinası nasıl olur da bir hafta boyunca arızalı olabilir?"

Babasına Batman'da anjiyo yapıldığını söyleyen Arık, vurulan iğnenin beyin kanaması riski oluşturduğu için gözetim altında tutulduğunu ifade etti.

İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerektiğini söyleyen Arık, "Bir şehirde anjiyo makinası nasıl olur da bir hafta boyunca arızalı olabilir?" diye sorarak yetkilileri göreve çağırdı.

İLKHA muhabirinin iddialara ilişkin görüştüğü Beyin Cerrahı Siirt Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Ümit Sinan Özdemir, anjiyo cihazının bozuk olduğunu doğrularken konu hakkında daha fazla açıklama yapamayacağını söyledi. (Murat Orhan- İLKHA)


 
287 kere okundu.
Diğer Haberler