BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KUR'AN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (Enâm - 35)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

Siirt'te patpat kazası: 2 ölü 8 yaralı
Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Pirinçli köyünde patpat olarak tabir edilen tarım aracının devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Pirinçli (Mavit) köyünde fıstık toplama işinden dönen aileyi taşıyan, patpat olarak tabir edilen tarım aracı kaza yaptı. Kazada 2 kişi öldü, 8 kişi yaralandı.

Olay, Şirvan ilçesine bağlı Pirinçli köyünde saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Köydeki bahçelerine fıstık toplamaya giden Aldemir ailesine mensup 10 kişi arazi aracı olarak bilinen patpat ile eve dönüş yolunda kaza yaptı. Kazada, Umut Aldemir (17), Nurcan Erez (28) hayatını kaybetti, Fatma Aldemir (14), Ekrem Aldemir (14), Mercan Aldemir (15), Muhammed Aldemir (12), Nursel Aldemir (10), Mehdiye Aldemir (34), Nurcan Aldemir (28) yaralandı.

Yaralılar kaza yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza haberini duyan ailenin yakınları hastaneye akın etti.

Öte yandan son zamanlarda patpat diye tabir edilen arazi araçlarının sıkça karıştığı kazalar dikkat çekti. (Murat Orhan-İLKHA) 
81 kere okundu.
Diğer Haberler