BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KUR'AN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

Siirt’te trafik kazası: 3 yaralı
Siirt'te iki aracın karıştığı trafik kazasında biri ağır 3 kişi yaralandı.
Siirt’te trafik kazası yaşandı. Meydana gelen kazada araçlarda bulunan biri ağır 3 kişi yaralandı. Yaralılar, ilk müdahalenin ardından Siirt Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza, Siirt-Eruh Karayolu'nda İpekyolu'nun Dörtyol Kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre,  Yeni Eruh İpek Yolu istikametinde seyreden Muhammed Halil (24) yönetimindeki 56 BB 585 plakalı kamyonet ile Kapalı Cezaevi istikametine giden Vedat Behrem Babak yönetimindeki 56 AK 167 plakalı araçla çarpıştı.

Çarpışma sonucunda her iki araç şarampole savrulurken, araç içerisinde bulunan Gülistan Babak (50)  aracın camından fırlayarak ağır yaralandı.

Haber verilmesi üzerine kaza yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar araç sürücüsü Behrem Babak (50), Gülistan Babak (50) ve Ece Babak (4), ilk müdahalenin ardından Siirt Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar. (Murat Orhan - İLKHA) 
52 kere okundu.
Diğer Haberler