BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, ilm 2]

Silahlı saldırıya uğrayan yaşlı adam hayatını kaybetti
Siirt'te kahvehane çıkışı silahlı saldırıya uğrayan 75 yaşındaki yaşlı adam, yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Siirt’in Bahçelievler Mahallesi'nde kimliği belirsiz kişi tarafından, kahve çıkışı silahlı saldırıya uğrayan 75 yaşındaki Beşir Erkoyuncu, kaldırıldığı Siirt Devlet hastanesinde hayatını kaybetti.

Silahlı saldırı, dün 23.45 sıralarında İsa Musa Camii önündeki bir kahvehanede meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, arkadaşları ile oturduğu kahvehaneden kalkıp evine gittiği sırada yoldan geçen plakası belirlenemeyen beyaz bir otomobilin içinden Erkoyuncu'ya ateş edildi.

Kurşunun, başına isabet etmesiyle ağır yaralanan yaşlı adam, olay yerine çağrılan ambulansla Siirt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Erkoyuncu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Saldırının, 80 yaşındaki isme öğrenilemeyen bir kişi tarafından, alacak verecek meselesi yüzünden gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Saldırganın, olayın ardından polise giderek teslim olduğu öğrenildi.

Erkoyuncu'nun, İnönü Mahallesi eski muhtarı olduğu belirtilirken olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. (Murat Orhan-İLKHA)


 
113 kere okundu.
Diğer Haberler