BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU T.

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

"Andolsun ki, biz size Hakkı getirdik. Fakat çoğunuz Haktan hoşlanmıyorsunuz." (Zuhruf - 78)

Hadis-i Şerif

Allah'ın kitabını okumak ve ders yaparak onu mutaala maksadıyla Allah'ın evlerinden birinde veya başka bir yerde bir araya gelen cemaate, muhakkak ki, Allah gönül huzuru verir. Onları rahmet ve lütfuna boğar. Melekler onların etrafını sarar ve Allah onları -Mele-i 'Âlâda- yanında bulunanların huzurunda överek anar. [Tirmizi, ilm 2]

Siirt’te silahlı saldırı: 1 yaralı
Siirt'te kahvehane çıkışı silahlı saldırıya uğrayan bir kişi ağır yaralandı.
Siirt’in Bahçelievler Mahallesi'nde kimliği belirsiz kişi tarafından, kahve çıkışı silahlı saldırıya uğrayan 75 yaşındaki Beşir Erkoyuncu ağır yaralandı.

Silahlı saldırı 23.45 sıralarında İsa Musa Camii önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kahvehaneden kalkıp evine gittiği sırada yoldan geçen beyaz bir otomobilin içinden Beşir Erkoyuncu'ya ateş edildi.

Kurşunun başına isabet ettiği yaşlı adam ağır yaralanırken, saldırgan otomobili ile olay yerinden kaçtı. Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Siirt Devlet Hastanesine kaldırılan ve İnönü Mahallesi eski muhtarı olduğu öğrenilen Erkoyuncu'nun hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Saldırının hangi sebepten dolayı gerçekleştiği hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamazken, Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olaydan yaklaşık bir saat sonra saldırganın teslim olduğu bilgisine ulaşıldı. (Murat Orhan-İLKHA)  
78 kere okundu.
Diğer Haberler