BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KUR'AN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılasınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (ibrahim - 52)

Hadis-i Şerif

Hangi idareci yoksul ve düşkünlere kapısını kaparsa, Allah da ona fakirlik, ihtiyaç ve düşkünlüğüne karşı rahmet kapılarını kapar. [Tirmizi, Ahkam 6]

Herekol'da PKK'ye ait sığınaklar imha edildi
Siirt'in Pervari ilçesi Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde PKK'ye ait mağara ve sığınakların tespit edilerek imha edildiği belirtildi.
Siirt Valiliği, Siirt'in Pervari ilçesi Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde PKK'ye ait mağara ve sığınakların tespit edilerek imha edildiğini açıkladı. Söz konusu mağara ve sığınaklarda, PKK'ye ait patlayıcı madde ve yaşam maddesi ele geçirildiği belirtildi.

Konuyla ilgili Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Pervari ilçesi Yazlıca (Herekol) Dağı bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarına ait olduğu değerlendirilen mağara ve sığınaklar tespit edilmiştir. Bahse konu mağara ve sığınaklara 4 Eylül 2018 tarihinde saat 05.30 sıralarında Atak Helikopterleri desteğinde Siirt İl Jandarma Komutanlığı, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı unsurları ve Güvenlik Korucuları ile birlikte temas araması faaliyetleri icra edilmiştir. Bölgede gerçekleştirilen operasyonlarda birbirine geçişli halde bulunan mağara ve sığınaklar bulunmuştur." denildi.

Tespit edilen mağara ve sığınaklar içerisinde ele geçirilen patlayıcı madde ve yaşam maddeleri şu şekilde sıralandı:

"3 adet T-40 Bombaatar mühimmatı, 25 metre EYP yapımında kullanılmak üzere elektrik kablosu, bir adet sırt çantası, bir adet şemsiye, 16 adet EYP yapımında kullanılan ev tipi dolu büyük tüp, bir adet EYP yapımında kullanılan ev tipi dolu küçük tüp, 2 adet güneş paneli, bir adet akü, 2 adet branda, 7 adet jelikan, 2 adet panço, bir adet gizlenme ağı, bir adet boş Bixi makinalı tüfek kutusu, bir adet mekap ayakkabı ile çok sayıda yanmış örgütsel doküman ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir."

Açıklamada, kum torbaları ile desteklenmiş mevzilerin tespit edilerek bulunan malzemelerin adli makamların talimatıyla yerinde imha edildiği bilgisine yer verildi. (Murat Orhan-İLKHA)


 
69 kere okundu.
Diğer Haberler