BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

AYDINLIĞA DOĞRU T.

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

İşte bu (Kur'an), kendisiyle uyarılasınlar, Allah'ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir. (ibrahim - 52)

Hadis-i Şerif

Ademoğlu sabaha erdi mi, bütün azaları, dile temenna edip: "Bizim hakkımızda Allah'tan kork. Zira biz sana tabiyiz. Sen istikamette olursan biz de istikamette oluruz, sen sapıtırsan biz de sapıtırız" derler. [Tirmizi, Zühd 61]

Siirt kırsalında sığınak bulundu
Siirt’te içerisinde patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu PKK sığınağı bulundu.
Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Çevrimtepe köyü Oymaklı mezrasında sınırları içerisinde arama yapan askerler, PKK'ya ait sığınak tespit etti. Bulunan sığınakta yapılan aramada patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.  

Siirt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Baykan ilçesinde, Dodan Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Çevrimtepe köyü Oymaklar mezrası kırsalında operasyon düzenlediği belirtildi.

Açıklamanın devamında, Operasyonda tespit edilen sığınak içerisinde el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan 5 küçük piknik tüpü, bir büyük mutfak tüpü, 10 litre mazot, 30 metre uzunluğunda kablo ve 1 pense ele geçirildiği kaydedildi. (Murat Orhan – İLKHA) 
76 kere okundu.
Diğer Haberler