BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KUR'AN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet edin ki, Allah a karşı gelmekten sakınasınız.
(Bakara - 21)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

Botan Çayı'nda kaybolan askerin cesedine ulaşıldı
Siirt’te serinlemek için Botan Çayı'na giren askerin cesedine ulaşıldı.
Siirt’te, okul arkadaşıyla birlikte serinlemek için gittiği Botan Çayı'nda boğulan Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Asteğmen Hacı Bayram Aydoğan'ın (26) cansız bedenine ulaşıldı.

Siirt’te dün saat 16.00 sularında üniversiteden okul arkadaşıyla birlikte Botan Çayı'na piknik yapmaya giden il jandarma komutanlığında görevli asteğmen Hacı Bayram Aydoğan, serinlemek için girdiği Botan nehrinde azgın sulara kapılmış ve bir anda gözden kaybolmuştu.

Siirt arama-kurtarma ekiplerinin yetersiz kaldığı durum karşısında askerin cesedinin bulunması için Elazığ’dan çağrılan özel arama-kurtarma dalgıç ekipleri, bölgede başlattığı çalışmalar sonucu Aydoğan, boğulduğu bölgenin 200 metre ilerisinde suyun dibine saplı halde bulundu.

Olay yerine gelen savcı soruşturmasının tamamlanmasının ardından sudan çıkarılan Aydoğan’ın cesedi, otopsisi yapılmak üzere Siirt Devlet Hastanesi morguna getirildi.

1 yıllık evli olan ve Aslen Bolu nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen Aydoğan'ın, otopsi işlemleri ardından memleketine gönderileceği öğrenildi.

Olay ile ilgili soruşturma sürüyor. (Murat Orhan- İLKHA) 
40 kere okundu.
Diğer Haberler