Çağrı Fm - 99.0
BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KURAN MEALLİ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
07:00   MAİDETÜR-RAHMAN
08:00   HAYIRLI SABAHLAR
09:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
10:00   NURDAN KALBE
11:00   AYDINLIĞA DOĞRU
12:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
13:00   13 HABER
14:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
15:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
15:30   KURAN MEALLİ
16:00   AYDINLIĞA DOĞRU T.
17:00   AQÎDA ÎSLAMÊ
18:00   KURAN MEALLİ
19:00   ANA HABER
20:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
21:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
22:00   AQÎDA ÎSLAMÊ(kürtçe) T.
23:00   ANA HABER T.
00:00   KURAN ZİYAFETİ
01:00   KURAN ZİYAFETİ
02:00   KURAN ZİYAFETİ
03:00   KURAN ZİYAFETİ
04:00   KURAN ZİYAFETİ
05:00   KURAN ZİYAFETİ
06:00   KURAN ZİYAFETİ
Ayet-i Kerime

Sizi bir çamurdan yaratan, sonra ölüm zamanını takdir eden ancak O'dur. Bir de O'nun katında muayyen bir ecel (kıyamet günü) vardır. Siz hala şüphe ediyorsunuz. (Enâm - 2)

Hadis-i Şerif

"Arab'ın Arap olmayana hiç bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvâ iledir." [Ahmed b. Hanbel]

Siirt Hava Durumu
SIIRT
Siirtliler mezarlığa akın etti
Kurban Bayramı öncesi Siirtli vatandaşlar yakınlarının mezarlarına giderek kabirleri başında dua edip Kur'an-ı Kerim okudular.
Kabristanda yatan yakınlarını unutmayan Siirtliler, güneşin etkisini kaybetmesiyle beraber mezarlıklara akın ettiği görüldü. Yakınlarının mezarını ziyaret etmek için gelen birçok vatandaş, kabir başlarında Kur’an-ı Kerim okudu, dua etti ve mezarlarını suladıkları görüldü.

İnsanların dedelerinden gördüğü şekilde kabir ziyaretlerine devam etmesinin güzel bir duygu olduğunu belirten İbrahim Toprak, “Şimdiden bütün ümmeti Muhammedin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum, insanın kabir başına gelip yakınlarına dua etmesi ve mezarlarını temizlemesi güzel bir duygu, insanlar doğarlar ve sonunda öleceklerini bilirler. Herkesin ölmüşlerine rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Ahirete göç etmiş anne baba ve yakınlarını ziyaret etmeye ve dua edip Kur’an okumaya geldiğini söyleyen Şemsettin Şen ise “Çok önemli olmazsa genelde vefat etmiş yakınlarımız genelde Perşembe akşamları mutlaka ziyaret ediyorum. Mezarlara geldiğimizde ve vefat etmiş yakınlarımızın mezarlarını gördüğümüzde tabi ki ahiret bir daha aklımıza geliyor. Bizde yakında onlar gibi ahirete göç edeceğimizin farkına varıyoruz ve bu dünyanın geçici olduğunu mezarlıklara geldiğimizde sürekli hatırlıyoruz. Özellikle Siirt halkının ve bütün Müslümanların bayramını kutluyorum.” dedi.

“Allah nasip ederse yarın Kurban Bayramı’na kavuşacağız.” diyen Abdullah Şen, “Bu vesile ile yakın akrabalarımızı ziyarete geldik. Nasıl ki dünyada yakın akrabalarımıza ziyaretler yapıyor isek Müslümanlar arasında bir gelenek olan kabir ziyaretlerini de Perşembe günleri vefat etmiş akrabalarımıza rahmet okumak için ziyarete geliriz. Yakınlarımızın mezarları başında Kur’an okuduk ve onların ruhuna bağışladık ki yarın Allah bizi bayrama kavuştursun ve cenabı Allah herkesin bayramını mübarek kılsın.” şeklinde konuştu. (Murat Orhan - İLKHA) 
26 kere okundu.
Diğer Haberler