BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KURAN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
07:00   MAİDETÜR RAHMAN
08:00   HAYIRLI SABAHLAR HABER
09:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
10:00   NURDAN KALBE
11:00   AYDINLIĞA DOĞRU
12:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
13:00   13 HABER
14:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
15:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
15:30   KURAN MEALLİ
16:00   AYDINLIĞA DOĞRU T.
17:00   RİSALEYİ NUR
18:00   KURAN MEALLİ
19:00   ANA HABER
20:00   RİSALEYİ NUR
21:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
22:00   BELGESEL
23:00   ANA HABER T.
00:00   KURAN ZİYAFETİ
01:00   KUR'AN ZİYAFETİ
0200   KURAN ZİYAFETİ
03:00   KURAN ZİYAFETİ
04:00   KURAN ZİYAFETİ
05:00   KURAN ZİYAFETİ
06:00   KURAN ZİYAFETİ
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttaki olanlar için ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Hala akıl erdiremiyor musunuz? (Enâm - 35)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-i Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

Siirt Hava Durumu
SIIRT
''Tıp fakültesi'' açılacak haberi Siirtlileri sevindirdi
Siirt'e tıp fakültesi açılacağı kararının Resmi Gazete'de yayınlamasının ardından, memnuniyetlerini dile getiren Siirtliler, tıp fakültesinin Siirt'e büyük katkı sağlayacağını söylediler.

Siirtlilerin dört gözle beklediği "Tıp fakültesi" açılması kararı, Resmî Gazete'de yayınlandı. Tıp Fakültesi'nin Siirt'e büyük bir katkı sağlayacağını belirten Siirtliler, alınan karar vesilesiyle sevinçli olduklarını söylediler.

Alınan karara ilişkin duydukları sevinç ve heyecanı İLKHA’yla paylaşan Siirtliler, geç alınmış bir karar olmasına rağmen, böylesi bir fakültenin memleketlerinde kuruluyor olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söylediler.

“Geç alınmış bir karar ama sevinçliyiz”

Tıp Fakültesi'nin açılacak olmasından dolayı çok sevinçli olduğunu dile getiren Halit Ertekin, “Geç alınmış bir karardır ama sevinçliyiz. Çünkü bu memleketin çocukları okuyacak. Bu fakülteyi Siirt’e kuranlardan Allah razı olsun. Tıp Fakültesi'nin Siirt’te kurulmasının çok büyük artıları olacak. Çocuklarımız gurbet hayatı yaşamayacak ve tıp fakültesini kazanan çocuklarımızın da kendi memleketlerinde okumalarına imkân sağlanacak. Ayrıca ailelerine de yük olmayacaklar.” şeklinde konuştu.

“Hastalarımızı başka illere götürmek zorunda kalmayacağız”

Liseden yeni mezun olduğunu söyleyen Ahmet Tesat Tuzcu, “Buraya tıp fakültesi kuruluyor olması çok iyi bir şey. Hem ilimizin gelişmesine hem de ülkemize büyük bir katkı sağlayacak. Öğrencilerimizin öğrenim düzeyi yükselecek. Eskiden hastalarımızı Diyarbakır veya başka illere götürmek zorunda kalıyorduk ama bundan sonra hastalarımız kendi memleketlerinde tedavi görecek. Siirt’in ekonomisi gelişecek, il dışından gelen hastalar, memleketin daha da gelişmesine ve esnaflarımıza katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

"Siirt’in ekonomisini geliştireceğini düşünüyorum"

Tıp fakültesinin hayırlı olması temennisinde bulunan Enes Demir, “Memleketimizde böyle bir fakültenin kurulması çok iyi oldu. Özellikle ilçelerimizde yaşanacak herhangi bir olayda hastalarımız burada tedavi edilebilecek. Fakültenin bizim yararımıza olacağını düşünüyorum. Artık gönül rahatlığı ile bizim memleketimizde de fakültemiz var diyebileceğiz. Bu güveni kendimizde görebileceğiz. Tabi Siirt’in ekonomisini de olumlu etkileyecektir. Benim hedeflerimden bir tanesi tıp fakültesini kazanmak. Kazanırsam kendi memleketimde okuyabileceğim.” dedi.

"Memleketimizde profesör ve uzman doktorların sayısı artacak"

Fakülteyle birlikte memleketlerinde profesör ve doktor sayısının artacağını söyleyen Ali Tepe, “Siirtliler olarak Fakültenin kuruluyor olmasını mutlulukla karşılıyorum.  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Siirt’e gelerek bu müjdeyi vermesi bizleri zaten mutlu etmişti. Siirt için olumlu bir yatırım, Siirt’in gelişimine çok büyük katkılar sağlayacak. Memleketimizde profesör ve uzman doktorların sayısı artacak. Kısacası Siirt çok gelişecek.” dedi.

Vatandaşlardan Şefik Mangal, “fabrikadan bin kat daha faydalı bir yatırım olduğunu düşünüyorum. Biz çok sevindik."

Ahmet İnci," Bir tıp öğrencisinin memleketinde okuması apayrı bir duygu. İnşallah faydalı olur."

Hasan Alkan ise" Maddi katkısının yanında manevi olarak da birçok faydası olacaktır. Hayırlı olsun İnşallah!" diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Hatırlanacağı üzere, Partisinin Siirt Mitingine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingde Siirtlilere 'tıp fakültesi' sözü vermişti. (Murat Orhan-İLKHA) 
80 kere okundu.
Diğer Haberler