BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KURAN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
07:00   MAİDETÜR RAHMAN
08:00   HAYIRLI SABAHLAR HABER
09:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
10:00   NURDAN KALBE
11:00   AYDINLIĞA DOĞRU
12:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
13:00   13 HABER
14:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
15:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
15:30   KURAN MEALLİ
16:00   AYDINLIĞA DOĞRU T.
17:00   RİSALEYİ NUR
18:00   KURAN MEALLİ
19:00   ANA HABER
20:00   RİSALEYİ NUR
21:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
22:00   BELGESEL
23:00   ANA HABER T.
00:00   KURAN ZİYAFETİ
01:00   KUR'AN ZİYAFETİ
0200   KURAN ZİYAFETİ
03:00   KURAN ZİYAFETİ
04:00   KURAN ZİYAFETİ
05:00   KURAN ZİYAFETİ
06:00   KURAN ZİYAFETİ
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Kendilerine zulmedildikten sonra Allah uğrunda hicret edenleri dünyada güzelce yerleştireceğiz; Ahiret mükâfatı ise daha büyüktür." (Nahl - 41)

Hadis-i Şerif

"Ey Ömer, nefsim elinde olan Allah'a yemin olsun ki; sen beni nefsinden de daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiþ olamazsın." [Buhari]

Siirt Hava Durumu
SIIRT
Siirt’te berberlerin bayram mesaisi başladı
Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla, berberler işlerin yoğunluğundan dolayı gece geç saatlere kadar mesai yapmaya başladı.
Siirtli berberler Ramazan Bayramı'nın gelmesine sayılı günler kala işlerinin yoğunluğundan dolayı gece geç saatlerine kadar mesai yaptıklarını söylediler.

"Bayram tıraş" olmak isteyen vatandaşların bazıları genelde bayrama bir hafta kala berberlerin yolunu tutarken, kimi vatandaşlar da özellikle de son 3 günü tercih ediyor. Bazı vatandaşlar ise çocukların ellerinden tutarak "bayram tıraşı" için berberlere akın ediyor.

Müşterilerin, tıraşlarını son güne bırakmaları işlerinin yoğunlaşmasına neden olduğunu dile getiren berberlerden Yunus Akınay, yoğunluğun bayram sabahına kadar devam ettiğini söyledi.

21 yıldır Berberlik sanatını icra ettiğini belirten Akınay, "Ramazan nedeniyle işlerimiz biraz düşüktü, tabi Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber işler yoğunlaşmaya başladı. Her bayramda olduğu gibi; ama keşke milletimiz biraz duyarlı olsaydı ve tıraş olmaya daha önceden gelebilseydi. Bayramın son günü gelip tıraş oluyorlar, bu seferde yoğunluk oluyor. Bizler de kendi sanatımızı icra edemiyoruz. Bizlerde rahat olmuyoruz müşteride rahat olmuyor; ama hayırlısı Allah'tan." ifadelerini kullandı.

Bütün berberlerin arife günün de yaşanan yoğunluktan sıkıldığını belirten Akınay, "Çünkü yaptığı işten zevk alamaz. Muhabbet edemez, konuşamaz, yemek yiyemez, sürekli yoğundurlar. Bu durum da insanı rahatsız ediyor. Yaptığımız tıraştan da zevk alamıyoruz, müşterimiz de memnun olmuyor. Bize göre en iyisi bayramdan 10 gün önce veya bir hafta evvelinden, müşteri berbere gelip rahat bir şekilde tıraşını olacak. Tabi sadece saç tıraşını olacak, sakal tıraşı son güne de bırakılsa sorun değil, çünkü saç tıraşı meşakkatli bir iştir. Emek harcamak gerekir. Buradan sizin aracığınızla bütün İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Allak kimseye kaza bela vermesin." şeklinde konuştu.

Arife günü çok kalabalık olduğu için bayrama 3-4 gün kala tıraş olmaya geldiğini belirten Selami Erdem, buna rağmen berberlerin çok kalabalık olduğunu, vatandaşların en azından tıraşlarını son güne bırakmamaları gerektiğini söyledi. (Murat Orhan-İLKHA)


 
89 kere okundu.
Diğer Haberler