BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ

Dinliyorsunuz

Ayet-i Kerime

Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler. (Enâm - 92)

Hadis-i Şerif

Herşeyin bir zirvesi vardır. Kur'an-i Kerim'in zirvesi de Bakara Suresidir.
Çünkü bu surede öyle bir ayet vardır ki o, Kur'an ayetlerinin efendisidir. Bu Ayet-el Kürsî'dir. [Tirmizi, Fezail-Kur'an 2]

Siirtlilerden siyonist katillere öfke
İlk teravih namazında camileri dolduran Siirtliler, Filistin’de katliam yapan siyonistlere lanet yağdırdı.
Ramazan ayının ilk teravih namazının büyük bir huşu ve heyecanla kılındığı Siirt’te siyonist katillere öfke vardı.

Teravih namazını kılmak için camileri dolduran kadın, erkek, genç, yaşlı ve çocuklar Filistin’de katliam yapan siyonistlere lanet etti, Filistinli Müslümanlar başta olmak üzere zulüm altında olan tüm Müslümanlara ise dua etti.

Siirt’in büyük camilerinden olan Abdülkerim Kuzu Camisi, teravih namazı için gelen insanlarla doldu taştı.

Abdülkerim Camii'nde teravih namazını kılan cemaat, Ramazan ayının önemine vurgu yapılan ve Filistin’de yaşanan katliama karşı Müslümanların göstermesi gereken tavra dikkat çekilen vaazı dinledi.

Verilen vaazdan sonra ilk teravih namazı kılındı. Teravih namazına gelen vatandaşlar, Ramazan ayının İslam Ümmetine ve insanlığa barış ve huzur getirmesi temenni ederken Filistin’de yaşanan zulümden dolayı siyonist katillere bedduada bulundular.

“Allah Filistin’de bulunan Müslümana yardım etmesin”

Teravih namazını kılmak için camiye geldiğini söyleyen Hasret Çelebi, ilk teravihi kılmanın heyecanını yaşadığını belirterek, Filistin’de yaşanan zulümden ötürü Ramazan’a büyük bir burukla girdiğini söyledi.

Çelebi, “Allah’ım! Filistin’de bulunan Müslümanlara yardım et ve israil ile Amerika’yı kahr-u perişan eyle” duasında bulundu.

“Ramazan’a çok buruk bir şekilde giriyoruz içimiz kan ağlıyor”

11 ayın sultanı ve rahmet ayı olan Ramazan’ın ilk teravihini kıldıklarını belirten Ahmet Yıldırım ise “Ramazan ayı Kur’an, rahmet, şefaat, af ve mağfiret ayıdır. Bu ay da bol bol Kur’an okumalı ve ümmete dua etmeliyiz. Maalesef bu Ramazan’a yine çok buruk bir şekilde giriyoruz, içimiz kan ağlıyor. siyonistleri Allah’a havale ediyoruz. Allah mutlaka nurunu tamamlayacaktır. israili lanetliyorum. Çoluk çocuk demeden mazlumları katlediyorlar. siyonistleri ve onlara kanat gerenleri kıyamete kadar lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İlk teravih namazını kılacağız”

Ramazan ayının bütün İslam âlemine hayırlara vesile olmasını dileyen Mehmet Emin Kurşun ise şöyle konuştu:

“Amerika ve israil şerefsizlik yaptılar, katliam yaptılar. Biz onları Allah’a havale ediyoruz. Bugün Ramazan ayının ilk teravih namazını kılacağız. Bütün İslam âlemine hayırlı olsun.”

Ramazan ayının bütün kalbimle kutlar, hayırlar getirmesini temenni ediyorum diyen Erkan Erden, “Filistin’de yaşanan zulümden ötürü içimizde buruk bir sevinç, acı ve elem var. Yaşanan katliamdan dolayı israili lanetliyoruz.” dedi.  (Murat Orhan- İLKHA)


 
113 kere okundu.
Diğer Haberler