BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

AYDINLIÐA DOÐRU

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
07:00   MAİDETÜR RAHMAN
08:00   HAYIRLI SABAHLAR HABER
09:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
09:30   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
10:00   NURDAN KALBE
11:00   AYDINLIĞA DOĞRU
12.00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
13:00   13 HABER
14:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
15:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
15:30   KURAN MEALLİ
16:00   AYDINLIÐA DOÐRU
17:00   İNSANI KAMİL
18:00   KURAN MEALLİ
19:00   ANA HABER
20:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
21:00   MEVLÜDÜ ŞERİF T
22:00   İNSANI KAMİL T.
23:00   ANA HABER T.
00:00   KURAN ZİYAFETİ
01:00   KURAN ZİYAFETİ
02:00   KURAN ZİYAFETİ
03:00   KURAN ZİYAFETİ
04:00   KURAN ZİYAFETİ
05:00   KURAN ZİYAFETİ
06:00   KURAN ZİYAFETİ
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet edin ki, Allah a karşı gelmekten sakınasınız.
(Bakara - 21)

Hadis-i Şerif

Bir erkek, yanında mahremi bulunmayan (yabancı) bir kadınla yalnız kalmasın!

Bunun üzerine bir adam kalkarak: "Ey Allah'ın Resülü, kadınım hacc için yola çıktı, ben ise falan falan gazvelere yazıldım!" dedi. Aleyhissalatu vesselam: "Öyleyse git hanımına yetiş, onunla hacc yap!" diye emretti." [Buhari, Nikah 111]

Siirt Hava Durumu
SIIRT
''Çöp Olmasın Şifa Olsun” kampanyasına Aile Hekiminden destek
İHH tarafından başlatılan "Çöp Olmasın Şifa Olsun" kampanyasına destek olan Aile Hekimi Özgür Aydın, Suriye’de yaşam mücadelesi veren mazlumlar yararına yaklaşık 30 koli ilaç topladı.
Siirt’te geçtiğimiz aylarda İHH tarafından başlatılan "Çöp Olmasın Şifa Olsun" kampanyasına destek olmak amacıyla eczane, vatandaş ve çalışma arkadaşlarından destek alan Aile Hekimi Özgür Aydın, topladığı ilaçları İHH yetkililerine teslim etti.

Topladıkları ilaçları Suriyeli ihtiyaç sahiplerine verilmesi için kampanyaya destek olduğunu söyleyen Aydın, açılmamış, güzel bir şekilde muhafaza edilmiş ve kullanılmamış ilaçların çöpe gideceği ve imha edileceği yerde Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Aydın, "Biliyorsunuz ki Suriye topraklarında yıllardır siyonist ve emperyalistlerin ve dikta rejimlerin baskıları sonucunda bu topraklar savaş alanına dönmüştür. Bunun neticesinde 10 binlerce insan ölme, 100 binlerce insan hastalık ve sefalete, milyonlarca insanda göçe maruz bırakılmıştır. Biz hekimler olarak insanları yaşatmayı şiar edinmiş meslek gurubuyuz. Ölüme ve kimyasal saldırılara maruz kalan Suriyeli kardeşlerimizin çaresizliğine sessiz kalamazdık. Bizlerde İnsani Yardım Vakfının başlatmış olduğu bu kampanyaya destek vermek istedik, şehir dışından ve Siirt’te bulunan aile hekimleri olsun, eczacılar ve Siirtli vatandaşlardan büyük bir destek aldık. İlaçlarımızı toplayıp güzel bir şekilde kolilerin içine koyduk ve şimdide İHH yetkililerine teslim edeceğiz." şeklinde konuştu

İnsani Yardım Vakfının Türkiye genelinde başlatmış olduğu "Çöp Olmasın Şifa Olsun" kampanyası ile ilgili konuşan İHH Siirt İl Başkan Yardımcısı Sadullah Eldemir, toplanan ilaçları Suriye'deki sağlık ocaklarına teslim edileceğini belirtti.

Eldemir, "Bu mübarek ay hürmetine yapmış olduğu bu yardımdan dolayı Rabbimizin ahirette mükâfatlandırmasını diliyorum. Bizler bu ilaçları aldıktan sonra Suriye’nin Afrin ve İdlip kentlerinde bulunan sağlık ocaklarına dağıtılarak Suriye’de bulunan mazlum kardeşlerimize şifa olacak. Biz bunu amaçlıyoruz ve dinimiz de bizlere bu şekilde davranmayı emrediyor. Kur’an ayetlerinde sürekli yoksul, yetim ve muhtaçlara yardım etmemiz emrediliyor. Bu bizim dinimizin gereğidir. İHH insani yardım vakfı çalışanları bu şiarla yola çıkmış durumda, kampanyamız yaklaşık bir ay önce başladı, belirli aralıklarla ilaç toplamaya devam ediyoruz ve bir yıl boyunca bu kampanya devam edecek." şeklinde konuştu. (Murat Orhan-İLKHA)   
75 kere okundu.
Diğer Haberler