BOTAN FM CANLI YAYIN
Şuan BOTAN FM'de

KURAN ZİYAFETİ

Dinliyorsunuz

BUGÜN YAYIN AKIŞI
SAAT   PROGRAM
07:00   MAİDETÜR RAHMAN
08:00   HAYIRLI SABAHLAR HABER
09:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
10:00   NURDAN KALBE
11:00   AYDINLIĞA DOĞRU
12:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
13:00   13 HABER
14:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
15:00   İLAHİ-EZGİ-ŞİİR-MESAJ
15:30   KURAN MEALLİ
16:00   AYDINLIĞA DOĞRU T.
17:00   RİSALEYİ NUR
18:00   KURAN MEALLİ
19:00   ANA HABER
20:00   RİSALEYİ NUR
21:00   MEVLÜDÜ ŞERİF
22:00   BELGESEL
23:00   ANA HABER T.
00:00   KURAN ZİYAFETİ
01:00   KUR'AN ZİYAFETİ
0200   KURAN ZİYAFETİ
03:00   KURAN ZİYAFETİ
04:00   KURAN ZİYAFETİ
05:00   KURAN ZİYAFETİ
06:00   KURAN ZİYAFETİ
Kuran Dinle
İnternetin Zararları
Ayet-i Kerime

"Namazı dosdoğru kılın ve Allah'tan korkun" (diye de emredildik). O, huzuruna varıp toplanacağınız Allah'tır. (Enâm - 72)

Hadis-i Şerif

"Vaktin başında kılınan namazda Allah'ın rızası, sonunda kılınanda da Allah'ın affı vardır." [Tirmizi]

Siirt Hava Durumu
SIIRT
Afrin etrafında örülen örgü

ABD, PYD/PKK örgütünün ismini SDG olarak değiştirerek “terör örgütü” kapsamından çıkardığını iddia ediyor. Bu iş bu kadar basit mi? Bu kadar masraf yapmadan ve kanı akıtmadan DEAŞ'ın ismini de değiştirerek bitirseydin DEAŞ'ı! Bu işler öyle olmuyor. Haci Ali ve Ali Haci arasında fark yoktur. ABD Afrin operasyonunu Kürtlere karşı bir operasyon gibi lanse etmeye çalışıyor. Bu doğru bir açıklama değildir. Afrin operasyonu Suriyeli Kürtlere karşı bir operasyon değil, aksine  Türkiye'nin iç güvenliğine tehdit olan ve halen çatışma halinde olunan bir örgüte karşı yapılan bir operasyondur. Tabii “Kürtlere karşı bir operasyon değildir” diyenlerin de dil ve tavırlarını bir daha gözden geçirmeleri gerekmektedir. Kaldı ki tek başına PYD/PKK Kürtleri temsil eden bir örgüt değildir. Onlar ABD ve yandaşları ile birlikte hareket eden ve kendilerine muhalif birçok Kürt grubu tasfiye eden bir örgüttür. ABD ise israil'e ve Siyonizmin elinde olan silah sanayiine yardım eden kiralık bir devlettir.  DEAŞ Suriye'de yavaş yavaş erirken bölgedeki çatışmaların ve istikrarsızlığın devam etmesi için ABD elinden geldiği her şeyi yapmaktadır.

ABD'nin Türkiye sınırında “30 bin kişilik bir PYD ordusu kuruyoruz” demeleri ise bir blöftür. Ortalığı karıştırmak, operasyonlarına engel olmak ve PYD/PKK örgütünü yüceltmeye çalışmaktan başka bir şey değildir. Kendiniz düşünün, belki de Esed'in bile bu kadar ordusu yoktur. Bunlar gülünç şeyler ve çok abartılıyor.

Suriye rejiminin “Türkiye'den Afrin'e yönelik herhangi bir askeri operasyon bir saldırı eylemi olarak değerlendirilecek"  açıklaması ise şakadan da daha ötesi bir şey. Ülkeyi herkese dağıtıp sonra Türkiye'yi tehdit etmesi gülünç bir şey… Dediğinde ciddi ise ülkesinde ABD'nin silahlandırdığı PYD/PKK'ya bunu söylemesi lazım. Yoksa sesini çıkarmayacak oturacak oturduğu yerde. Esad zaten ülkeyi Rusya'ya satmış durumda. Esed ile konuşan yok, görüşen yok…

Rusya Afrin operasyonunu istemez; ama Türkiye'yi desteklemek zorundadır. Ancak, Türkiye'ye başkaları engel olmaya çalışırsa sesini çıkarmadan içi boş açıklamalarıyla yetinecektir. Afrin Rusya için Halep'in zırhı demektir. Afrin operasyonundan sonra Menbiç'e yönelik operasyon yapılırsa Halep tamamen kuşatılmış olur. Rusya bunu istemez. 

ABD Afrin operasyonuna karşı çıkar ve engellemek için her şey yapar. Provakosyonlara başvurabilir resmi ilişkiler zedelenebilir. Ancak, ABD Türkiye olmadan daha da zayıf düşer ve zaten kaybettiği itibarını tamamen yitirir.


464 kere okundu.
Diğer Makaleler